Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kayırıcıış, cihan üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıhun bir Bilim Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak yalnızca başına öne çıhun en mehabetli miktarda ilaç yürekerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu mehabetli adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği alanı mübalağa etmek isteyen Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun bilgelik dağarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çhileışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle yetinmek istemeyen temeları mealında ülkesini ötümlü özümleme fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent temelvuruları ile bile meşhurdur. 143 tane temelvurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu evgin gelişen vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş çakerübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzlükında artık doğruluk bir bilirkişi olmasıyla müşterek kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mehabetli bir öneme mevla olan Alkoçlar, Dünya çapında mevki edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk öğün güruhlen flavonol glikozit esaslı olmak üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 kıta bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise umum beyninde en çok patent temelvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim Adamı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla insanlık evveliyatına faydasını hiç yarım etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı konstrüksiyonsı sayesinde adamakıllı maslahatlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse birlikte asla çhileışmalarından vazgeçmemiş ötümlü olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez müşterek olmak üzere tedavi yönünde geliştirdiği birlikteşkeleri keşfederek insanlık evveliyatına mehabetli bir muavenetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde katı bilinmese bile temelı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yöneltmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz tabütüvanlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Salt bilindik şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık bile başarılı olmuştur. Tek kötü (yer ağırlık) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonra ise 25’e yaklaşan ülkede müsaadeı münfailtır. Kamu çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile biraşırı şirketin iştirak ve müessis kadrosunda mevki almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser Müzahirsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca birlikteşkenin indinde insanoğluna yarayacak maslahatler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta yerıkların geçmesi yürekin muayyen bir hengâmı beklesek birlikte bazenları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile yürekerisinden hafif bir halde tedavi edebilmek yürekin bu kullanılıyor. Antrparantez eşeysel maslahatlev bozukluğunu da tedavi kılmak yürekin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış tehlikee karşı mukavemetli ve tabütüvanlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent temelvurularının 2000 adetine yaklaşanın pay sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı maslahatleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her hengâm kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal hayattan uzak zaruri mekân istirahatlarine verilen mütebaki cihan toplumlarında biraşırı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir güç kazanmış durumda.

Mevzuyla ait görüşünü beyan fail Spektral Holding El Müesses Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle şahsi enformatik ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ait sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına konstrüksiyonlabilecek en dürüst katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mehabetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna dublör çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da mehabetli gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis tutarlığıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde mevki alan özge bilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok mehabetli bir miktarda farmasötik birlikteşatır patentinin pay sahibi olması ve temelvurusunu ilk yapan kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı methalimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın taban lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser alanında çhileışmalarını ötümlü çokleterek ötümlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biraşırı misil Türkiye Senenin Bilim Adamı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde bileğil dar haricinde doğrusu global anlamda da biraşırı ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı ilaçların karşılığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile müşterek adamakıllı maslahatlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz yürekin yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı maslahate yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar biraşırı farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken dublör faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çhileışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam kıymet yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik alanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda mevki alan bir zer sahası ile müşterek temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye bileğmaslahatikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun sabit kıymet veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Küme’a tabi mızrap ruhsatları ile sağlamlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Küme mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal zir konstrüksiyonsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ait bile bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hak modülü(staking) projemize daimî güvence olarak maslahattiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir yol güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.su ve 18.06.2020 eser tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası olmak üzere dü sınai hammadde mızrap sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen yazgılı açıklamada ufuklerine mevki verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mehabetli munzam kıymet mizan potansiyeline mevla olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise natürel malzeme konstrüksiyonsındaki yararsızluklar sayesinde erdemli derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik yer planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine yönlü rezerv tespit raporları düzenlenerek çecik yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevki alan tafsilatlara nazaran hatta, TBY Holding sabık ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir