Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon düzlükında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde marka üretimu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kere önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli yetişek dalünde familya olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En büyük ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası aktif çdüzenışmalar yürüten KALKO, birokkalı futbol, basket karavaşübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde vaziyet aldığı Kocaçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yüzı nöbet Türkiye’nin en büyük özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda vaziyet almaktadır.

KALKO, yetişek düzlükında yaptığı muvaffakiyetlı duhulimlerden dolayı birokkalı deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında yetişek düzlükında projeler yürütmektedir. Her yıl birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir