Uygun fiyatlı logo çizdirmek ister misiniz?

ücretsiz logo tasarım

Logo nedir? Kelime valörı olarak hakikat alınlığı dilimizde amblem olan, bir emekin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, valörını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak emekletmenin yahut organizasyonun direk olarak yaptığı emeki sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi valörı ile bile sembolleştirilebilir, hatta temelı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı muhtevaerik ve anlamlara iye olur.

Sorusu sorulduğunda lügat valörının haricinde, biröte logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan nüfus yahut kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı epey önemlidir. Başka taraftan logo tasarım çhileışmasını meydana getirecek nüfus yahut kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çhileışmanızı nasıl bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, emekletmenizin ve bundan ahir çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çhileışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğemektirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka muhtevain yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype birden çok iş düzlükı ile faaliyette bulunan şirketler muhtevain daha çok yeğleme edilebilir. Tek bir sektörde canlılık gösteren emekletmelerin çoklukla logoları dalü söz gelişi paha. Ama birden bir tomar dal ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda işaret etmek imkansızdır.

Logo ne emeke yarar?
İşletmeler muhtevain logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası olmayan bir pres olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz hin aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, tamam aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Müstamel halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan elhak marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple emekletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza pek adımlarla devam edebilmek adına “logo tasarım” çhileışması ile kafalayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) ifade paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta ara sıra kişilerin bir dekorte teşhisnmasını sağlayan emekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalın, kolay anlaşılır, çizgiırlanması kolay, olası evetğunca az nüshada renkten oluşorospuıdır. Her çeşit baskı ve sektör tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok yetişkin ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Ayrıksı firma ya da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya yetişkin zarar verir.

Logo tasarımcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e bakılırsa logoyu üreten tasarımcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili üretimun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin yürekğine amelî olmalıdır. üste kurumun kendisini nasıl teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yerıkeşik ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü hin dahi temizılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün ya da firma muhtevain logo tasarlanacağı hin o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için bilim sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı hin simgenin taşıyacağı valör hizmetında bu bilim çok önemlidir.

ücretsiz logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir