Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca veri aktarımı dâhilin değil, aynı zamanda eğlence dâhilin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir takma ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız lalettayin biriyle dokumalabildiği kadar üste tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri marifetiyle dokumalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve dostça etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş uygulamak dâhilin yalnızca nickname (takma insan) açmak kifayetli olurken kimilarındaysa sohbete başlangıçlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine başlangıçlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek açıklık dulukünü kullanarak yalnızca yazgılı, yazgılı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü kadar tercihe demetlı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı kısa süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli müdrike mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir öbür pop chat yetişek olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir